"מוניטין הוא הנכס היחיד שתחרות לא יכולה למכור או להרוס"

- לודוויג ברנה

שקיעת יסודות- דוגמאות לליקויים הנוצרים בעקבות כשלים בשלב הביסוס

"כ-4,000 תביעות לבתי משפט מוגשות מדי שנה כנגד קבלנים בעקבות ליקויי בניה שונים" –מקור Ynet.

חיפוש מהיר ונוכל למצוא לא מעט מקרים בהם סוגי הליקויים כללו שקיעת יסודות. כלומר חלק מהמבנה התנתק ושקע. יישום לקוי של יסודות המבנה עלול לגרום לשקיעת יסודות במהלך או לאחר סיום בניית הבית.

ליקויים מסוג זה קשים לתיקון ופגיעתם במבנה חמורה מאוד.

להלן מספר דוגמאות לליקויים שנוצרו בעקבות כשלי יישום של מערכת הביסוס:

מניעת ליקויים, הבטחת איכות העבודה, הוכחת איכות ואישור התקדמות בזמן אמת

חשוב שנבין את המשמעות העצומה שביישום מערכת בקרת איכות, כזו שתכלול מיפוי, ביקורת, הוכחה ואישור התקדמות בזמן אמת.

החשיבות בביצוע בקרת איכות מפורטת התואמת לתקני הבנייה בישראל וכמו כן לסטנדרטים מקצועיים בזמן אמת ותוך כדי ביצוע עבודות הבנייה היא קריטית בחשיבותה.

ביסודות הבנייה, באמצעות מערכת בקרת האיכות שלנו אנחנו פורטים את כלל שלבי ותתי שלבי הבנייה. בשלבי הביצוע אנחנו בודקים ומתעדים את העבודות המבוצעות ומידת התאמתן לתקני הבנייה בישראל. סוג הבדיקה משתנה ומותאם לסוג השלב.

במקרים בהם הבדיקה לא עברה, מבוצעים התיקונים הנדרשים כתנאי להמשך בשאר העבודות בפרויקט. כל הבדיקות מתועדות והן שקופות וזמינות לצפייה לכל הגורמים המעורבים בפרויקט. נתונים חשובים כגון; מספר ליקויים שזוהו, רמת איכות העבודות ונתוני מפתח אחרים מתעדכנים בזמן אמת וזמינים לצפייה.

חינם- בחינת רמת מוכנות הפרויקט לשלב הביצוע

איך להכין את פרויקט הבנייה לשלב הביצוע על מנת למנוע ליקויים, חוסרים, אי התאמות או עבודות חוזרות לפני התרחשותם?

חלק מהגורמים השורשיים לליקויים וכשלי ביצוע קשורים במידת מוכנות הפרויקט לשלב הביצוע רמת המידע, טיב ותכולת הפרטים.

מחקרים רבים שנערכו בעניין ע"י הטכניון או מקורות אחרים מציינים מספר גורמים שורשיים להיווצרותם של ליקויים וכשלי בנייה. אחד מהגורמים השורשיים קשור במידת מוכנות הפרויקט וטיב הפרטים עבור שלב הביצוע.

מי שפעיל מספיק שנים בענף הבנייה ואיכות היא עניין חשוב עבורו, מכיר את גודל התופעה.

תהליך הכנה נכון יעזור למנוע חוסרים, אי התאמות וליקויים פוטנציאליים

כחברת ביצוע וותיקה (מעל ל-40 שנות וותק) אנחנו מודעים וערים למקרים רבים בהם ביצוע הפרויקט מתחיל טרם השלמתם של פרטים חיוניים רבים העלולים להזיק, לעכב ולפגוע בכיסו של הבונה.

ביסודות הבנייה, אנחנו מקיימים מערכת בקרת איכות במהלך עבודות הבנייה על מנת לוודא ולהבטיח את איכות העבודות וכמו כן, לספק לך, הלקוח, הוכחת איכות בזמן אמת.

חלק נכבד מהשגת האיכות ומניעת ליקויים וכשלי ביצוע קשורים בשלבי הכנת הפרויקט לביצוע. גם תהליך זה, מבוצע ומתועד במערכת בקרת האיכות שלנו ובעזרתו אנחנו מזהים חוסרים, אי התאמות, נקודות בעייתיות וכדומה. ניהולן הופך חלק אינטגראלי מהפרויקט והשלמתן מבוקרת לפני תחילת הפרויקט.

אני מזמין אותך לבחון מהי מידת מוכנות הפרויקט שלך לשלב הביצוע בהשוואה לרמת מוכנות והכשרה מומלצת.

מלא בבקשה את הפרטים הבאים ואחזור אליך תוך זמן קצר להמשך התהליך:

מה אומרים עלינו?

"זכיתי בחברה מקצועית ויחס אדיב ונעים לכל אורך הבניה, הן מבעל החברה עמי בוארון והן מהפועלים. לא היתה בעיה ולו הקטנה שהעליתי שלא טופלה ותוקנה על הצד הטוב ביותר ולשביעות רצוני המלאה…"

"אני ממליץ בחום על החברה ומזמין את כל מי שמעוניין, לראות את התוצר – בית חלומותינו"

"הייתי שבע רצון מהגישה החיובית… האווירה החיובית ורמת הביצוע"

"טובים מאוד לכל אורך העבודה וגם התוצאות- טובות מאוד"

"מכל האנשים והחברות שעבדו כאן, חלק זה של העבודה היה משביע רצון בצורה יוצאת דופן… גם ביחס האישי והאכפתיות וגם בתוצאה הסופית."

"מהלך העבודה והתוצאה היו משביעי רצון. התנהלות העבודה העמידה בלוח הזמנים והתוצאה הסופית היו מעל ומעבר למצופה…"

"לאורך כל הדרך עבודת הבניה הייתה מקצועית ביותר, יסודית, רצינית, מהירה, באיכות מעולה ותוך הקפדה על הפרטים הקטנים והגדולים כאחד…"

"החשוב מכל – העבודה עם עמי אלי ניסים וכל הפועלים ומנהלי העבודה הייתה מאד נעימה במישור האנושי, כל משוב בקשה או רצון לתקן או לשנות נענו תמיד בחיוך ובצורה עניינית ונעימה, עמי איש אופטימי אמין ישר מוסרי וכך גם כל הצוות שלו, הרגשנו שיש רצון אמיתי לבנות לנו בית איכותי, לצד רצון ליהנות מהעבודה, כמה נדיר בענף הבניה בו פוגשים כל כך הרבה אנשי מקצוע שמונעים מטובת חשבון הבנק שלהם ותו לא…

בקיצור אתם אנשים מקצועיים ביותר ומבחינה אנושית פנינה נדירה. תודה גדולה תמיד נזכור אתכם בהערכה עמוקה"

" עם תום עבודות הבניה ולאחר שראיתי שהעבודה בוצעה באופן מקצועי ויפה נותר לי רק להצטער שלא הכרתי את עמי (יסודות הבנייה) זמן רב קודם…"

"יחס הקבלן והעובדים לבניית המבנה היה מקצועי והדבר גרם לי שקט נפשי ושביעות רצון מלאה. העבודה באתר בוצעה באיכות ובאופן יסודי לשביעות רצוני המלאה"

" מדובר בחברה רצינית ומקצועית מאד. החברה שמה דגש על יחס אישי והיענות מיידית לצרכי הלקוח. עמי ניחן באישיות יוצאת דופן, מלא סבלנות ורצון לרצות את הלקוח. כמו כן, החברה עמדה בלוחות הזמנים שסוכמו מראש. הייתי מאד שבעת רצון."

"תחושת בטחון במר בוארון לאורך כל הפרוייקט. אני מאחל לכל בוני הבתים בישראל קבלן אמין, ישר, מקצוען ונעים הליכות כעמי בוארון."

"העבודה הייתה ברמה גבוהה מאוד"

"רמת הביצוע וניהול הבניה היו מהגבוהות בענף…"

"העבודה הייתה משביעה רצון, כמהנדס בניין… עבודה יסודית למדי"

"ביצוע טוב, תוך הקפדה על התוכניות בנושא איכות חומרים והעבודה לרבות דיוק והצמדות לתכנון"

"חברה אמינה, דור שני בענף הבניה עם רמת איכות ומקצועיות ברמות הגבוהות בארץ"

"בפרויקט אנשים נעימים ומסבירי פנים עם דרך ארץ"

"העבודה הייתה אחראית, מאורגנת כהלכה ויסודית. אנשים מקסימים"

" הייתי יותר משבע רצון. הניצוח של עמי על העבודה היה רגוע והפועלים בזכות זה היו גם רגועים ועשו עבודה בנאמנות. עד היום אני ממליץ על עמי כקבלן מעולה."

"העבודה היתה מאוד מקצועית ובסוף כל יום עבודה חשתי מסופק כי הדברים נעשו לשביעות רצוני המלאה במהירות ובמקצועיות. נהנתי להמליץ לאנשים נוספים על החברה כי ידעתי שהם יבצעו את עבודתם על הצד הטוב ביותר. איכות העבודה היתה מספקת ביותר. ההרגשה היתה שלא חוסכים בחומרים טובים – כמו כן הקבוצה היתה מאוד מסורה לתת עבודה טובה. יסודית ומהירה."

"חברה מקצועית אמינה עם עובדים מדהימים. היה לי ביטחון מלא בקבלן ובעובדים. מאוד שבע רצון, עבודה יסודית ומקצועית מאוד"

"אני מאוד מרוצה מהתנהלות החברה ובמיוחד ממנהלה ומהאישיות שלו."

"עבודה איכותית ,תוך עמידה בזמנים. חברת יסודות הבניה הינה חברה אכותית מהשורה הראשונה בארץ, עמי בוארון בעל יחסי אנוש מעולים, אדם שניתן לסמוך עליו, צוות העובדים מקצועי אמין ומוכשר. ממליץ בכל פה"

"העבודה התבצעה באופן מאד מקצועי, באווירה מאד נעימה. עמי מבין את התוכניות לעומק, מכיר ומבין את כל שלבי העבודה בבניין, כאדריכלית יכולתי להתייעץ עם עמי בכל שאלה ודבר, בכל נושא שעלה קיבלתי תשובה יסודית ואדיבה.."

"הניסיון הרב שעמי מביא עימו ניכר מאד בשטח, במקצועיות ,באמינות ובאדיבות. עמי משרה אווירה רגועה ובטוחה, הוא יודע מה הוא עושה, נדיר בנוף הבנייה הישראלי, ממליצה בחום לעבוד עם עמי"

"שרות מצויין ומקצועי , ממליץ בחום. עבודה יסודית ומדוייקת בהתאם לתכניות הקונסטרוקציה"

"חברה טובה אמינה ומאוד איכפתית כלפי המשפחה שעומדת לגור בבית הספציפי שבונים לה, עמי בוארון הראה איכפתיות ודאגה גם כלפי נושאים שלא היו אמורים להיות תחת חסותו. היה חשוב לו שהכול יצא מושלם.   היה יסודי באופן מספק מעל ומעבר למצופה… הקבלן הוכיח שאין צורך במפקח בנייה כשלוקחים קבלן אמין שיודע את העבודה"

"אם הייתי בונה עוד בית לא היה לי ספק שאבחר שוב ביסודות הבנייה…"

"ניתן היה לראות השקעה בעיקר בפרטים הקטנים. לא היה ויתור על הסטנדרטים בבנייה…"

"השיח ביני לבין הקבלן היה מעולה ופורה. איש שיח חיובי שיודע לקבל ביקורת ולתקן אם נדרש. ולא נדרש הרבה"

"הקשר הבין אישי והיחס שחברתכם העניקה במהלך בניית הבית היתה מעבר למצופה…"

"איכות ביצוע העבודה היתה לשביעות רצוני, ההקשבה והחשיבה מעבר למצופה…"

"חברתכם הינה חברה טובה מאוד אשר רואה בעדיפות עליונה את הלקוח, המלצתי למספר חברים להיעזר בשירותכם בביצוע בניית ביתם. תודה רבה.."

"במהלך העבודה היה חשוב לחברה לוודא שהעבודה לשביעות רצוני… שבע רצון משיתוף הפעולה"

"ההחלטה הכי נכונה שעשינו בפרויקט הבניה היתה העבודה עם עמי והצוות. אנחנו מאוד מרוצים וממליצים… הצוות היה זמין ומקצועי. ענה לכל שאלה ופתר בעיות בזמן אמת…"

" איכות העבודה הייתה בהחלט יסודית – גם בפרספקטיבה של שנתיים ממועד סיום הבנייה…"

"חברה רצינית ומקצועית. נותנת תחושת בטחון ולקיחת אחריות. מאתגרת את המוניטין שיצא לבעלי המקצוע בתחום…  בהחלט שבע רצון. צוות העובדים שידר מקצועיות ונחמדות. הקבלן היה קשוב כל העת למשוב ונתן תחושה של לקיחת אחריות ומקצועיות. התקשורת הייתה פתוחה וכנה…"

תפריט ניווט