"עם כל יופייה של האסטרטגיה, אתה צריך מדי פעם להסתכל על התוצאות."

-ווינסטון צ'רצ'יל

איך עזרנו ללקוח להפיג את חששותיו תוך כדי עבודות הבנייה, להציע חלופות יעילות ולספק הוכחות איכות בזמן אמת?

בית טוביאס תמונת פרויקט. צילום- שי אדם. אזור אחורי, אזור זה כולל את בריכת השחייה, פרגולה, אזורי ישיבה, חלק מעבודות הפיתוח ועוד.

במהלך דצמבר, 2010 התקשרנו עם קובי טוביאס לביצוע עבודות שלד, עבודות פיתוח ובניית בריכת שחייה ביישוב פרדסיה שבאזור השרון.

באותה תקופה, סיים קובי שירות צבאי ארוך כקצין בקבע והקדיש חלק ניכר מזמנו לתכנון ובניית בית המשפחה.

הפרויקט תוכנן בקפידה רבה וכלל פרטי ביצוע רבים. מבנה הבית כלל קומת מרתף, קומת קרקע וקומת חדרים. סביבת הפיתוח תוכננה בקפידה רבה תוך שילוב בריכת שחייה, פינות ישיבה ואלמנטים נוספים כפי שניתן לראות בחלק מהתמונות המוצגות.

עבור קובי, איכות ורמה מקצועית היו עניין קריטי בבואו לבחור גורם מבצע לפרויקט. ניתן היה לחוש זאת בפגישות שקדמו להתקשרות, באופי היסודי בו נבחנו הפרטים הקטנים, הדרישות המקצועיות וכדומה.

תהליך התאום בין שלבי הביצוע חייב להיות מבוקר

פרויקטים מרובי פרטים מצריכים מידה מוגברת של תשומת לב בשלבי הביצוע, זאת על מנת לזהות ולמנוע בעיות תאום או מחסור בפרטים ולהתריע בזמן אמת. כאשר מדובר בפרויקט מורכב עניין זה מקבל חשיבות כפולה. שלבי ביצוע בעבודות השלד חשוב שיבחנו מול ויחד עם שלבי ביצוע של עבודות הפיתוח, האיטום, האינסטלציה ועוד. תאום ובקרה זה שם המשחק.

תחושת חשש וחוסר וודאות

בניית בית מלווה בחששות. זה טבעי וזה בסדר.

בפרויקטים מורכבים ומרובי פרטים החשש מכשלי ביצוע או ליקוי בנייה גבוהה מאוד. נוסיף לכך את כמות המקרים והמידע הרב בנושא ליקוי בנייה אליו אנו חשופים כיום ונבין מייד עד כמה זה יכול להדאיג.

רמת האיכות במונחים ברורים

שבועיים לפני תחילת הפרויקט אנו עוברים על תוכניות הפרויקט ומכינים את תוכנית העבודה, תוכנית הרכש וכדומה.

בדיקות ראשוניות בשלב הכנת הפרויקט מעלות מספר נקודות שאין לגביהן התייחסות. נקודות אלו עוברות לטיפול ומוטמעות בתוכנית העבודה לצורך מעקב.

מייד עם תחילת ביצוע עבודות השלד אנחנו מכינים את השטח לסימון קווי הבניין, גבהי המבנה וסימון הביסוס. לאחר נקודה זו הפרויקט מתחיל לרוץ קדימה בקצב מאוד מהיר.

תוך מספר ימים כבר עובדים על טפסנות קירות המרתף, תוך שילוב עבודות אינסטלציה, איטום, חשמל והכנות למערכות נוספות.

עבור הלקוח, מצד אחד זה מרשים לראות את קצב הבנייה, רמת התאום וההרמוניה בין כולם. אך מצד שני לא ברור באופן מוחלט מהי מידת האיכות והאם ישנם כשלי ביצוע, ובפרויקט מורכב ומרובי פרטים זה מטריד עוד יותר.

הלקוח, כאשר הוא מבקר בשטח, כמעט מדי יום, לא בטוח אם צנרת האינסטלציה יושמה במקום ובגובה הנכון. או האם קירות המרתף אינם עקומים. או האם יישום הברזל בקירות המרתף יושם באופן תקני ועל פי התוכניות. או האם יושמה תשתית למשאבה טבולה בקומת המרתף. ובכל שלב בנייה מהותי וזה נכון לרוב עבודות השלד, עולה החשש והרצון לדעת מה באמת קורה, מהי רמת האיכות, באופן פרטני ומדיד. לא באופן כללי.

מה קורה בזמן אמת?

הלקוח רוצה לדעת שהקירות טופסנו במיקום הנכון לפני יציקתם, שהקירות ישרים ועומדים בזווית תואמת. שיישום הברזל בוצע באופן תקני. שאמצעים למניעת הפרדות הבטון יושמו באופן מקצועי.

כלומר הלקוח אינו מעוניין שיספרו לו לאחר שנה שהסדק במבנה, בחלון שבחדר השינה של ההורים נוצר כתוצאה מיישום חגורת בטון באופן שאינו תקני עוד בשלב עבודות השלד. כשללקוח ישנה חוסר בהירות מוחלטת חווית הבנייה נפגעת ותהליך הבנייה הופך מדאיג ומתיש.

חשיבות ההסברה ובדיקת חווית הלקוח כחלק מתהליך העבודה

כבר בשלבים הראשונים הקפדנו להסביר בהרחבה ולפרט מה אנחנו מבצעים, על מה חשוב להקפיד ואיך אנחנו נראים ביחס לתקני הבנייה. מה נמדד ולמה זה חשוב. איזה פרטים היו חסרים וממה זה נבע.

הנה מה שהיה ללקוח לומר על תחושותיו לאורך התהליך;

"זכיתי בחברה מקצועית ויחס אדיב ונעים לכל אורך הבניה, הן מבעל החברה עמי בוארון והן מהפועלים. לא הייתה בעיה ולו הקטנה שהעליתי שלא טופלה ותוקנה על הצד הטוב ביותר ולשביעות רצוני המלאה…"

"אני ממליץ בחום על החברה ומזמין את כל מי שמעוניין, לראות את התוצר – בית חלומותינו"

תהליך בניה נעים ומהנה מאפשר לכולם לתת את הטוב ביותר

עבור קובי מסע הבנייה היה נעים במיוחד. רמת פירוט המידע, תדירות העדכונים וההתנהלות המקצועית יצרו סביבת עבודה נעימה, פורייה ויעילה מאוד.

עצם הידיעה שיש עם מי להתייעץ ועם מי לחשוב למציאת פתרונות יעילים יותר הוסיפה רבות לתהליך.

להלן תמונות נוספות מהפרויקט:

בית טוביאס, חזית הבית. צילום- שי אדם.

בית טוביאס, חזית הבית. צילום- שי אדם.

בית טוביאס, סלון וחלק ומפינת האוכל. צילום- שי אדם.

שקופים ומונחי איכות

הבנת חששות הלקוח בייחוד בפרויקט עם אחריות כה רבה היא מאוד חשובה. בהתאם לכך עלינו להיות מאוד אינפורמטיביים, לספק את המידע, ההסברים והוכחות האיכות תוך כדי ביצוע העבודות בזמן אמת וזאת על מנת להנעים ולהעצים את חווית הבניה עבור הלקוח.

במיוחד בעידן בו אנחנו שומעים רבות על ליקוי בנייה, מחדלי בנייה ונתונים כה קשים המתפרסמים בנושא זה.

חינם- בחינת רמת מוכנות הפרויקט לשלב הביצוע

איך להכין את פרויקט הבנייה לשלב הביצוע על מנת למנוע ליקויים, חוסרים, אי התאמות או עבודות חוזרות לפני התרחשותם?

חלק מהגורמים השורשיים לליקויים וכשלי ביצוע קשורים במידת מוכנות הפרויקט לשלב הביצוע רמת המידע, טיב ותכולת הפרטים.

מחקרים רבים שנערכו בעניין ע"י הטכניון או מקורות אחרים מציינים מספר גורמים שורשיים להיווצרותם של ליקויים וכשלי בנייה. אחד מהגורמים השורשיים קשור במידת מוכנות הפרויקט וטיב הפרטים עבור שלב הביצוע.

מי שפעיל מספיק שנים בענף הבנייה ואיכות היא עניין חשוב עבורו, מכיר את גודל התופעה.

תהליך הכנה נכון יעזור למנוע חוסרים, אי התאמות וליקויים פוטנציאליים

כחברת ביצוע וותיקה (מעל ל-40 שנות וותק) אנחנו מודעים וערים למקרים רבים בהם ביצוע הפרויקט מתחיל טרם השלמתם של פרטים חיוניים רבים העלולים להזיק, לעכב ולפגוע בכיסו של הבונה.

ביסודות הבנייה, אנחנו מקיימים מערכת בקרת איכות במהלך עבודות הבנייה על מנת לוודא ולהבטיח את איכות העבודות וכמו כן, לספק לך, הלקוח, הוכחת איכות בזמן אמת.

חלק נכבד מהשגת האיכות ומניעת ליקויים וכשלי ביצוע קשורים בשלבי הכנת הפרויקט לביצוע. גם תהליך זה, מבוצע ומתועד במערכת בקרת האיכות שלנו ובעזרתו אנחנו מזהים חוסרים, אי התאמות, נקודות בעייתיות וכדומה. ניהולן הופך חלק אינטגראלי מהפרויקט והשלמתן מבוקרת לפני תחילת הפרויקט.

אני מזמין אותך לבחון מהי מידת מוכנות הפרויקט שלך לשלב הביצוע בהשוואה לרמת מוכנות והכשרה מומלצת.

מלא בבקשה את הפרטים הבאים ואחזור אליך תוך זמן קצר להמשך התהליך:

מה אומרים עלינו?

"לאורך כל הדרך עבודת הבניה הייתה מקצועית ביותר, יסודית, רצינית, מהירה, באיכות מעולה ותוך הקפדה על הפרטים הקטנים והגדולים כאחד…"

"החשוב מכל – העבודה עם עמי אלי ניסים וכל הפועלים ומנהלי העבודה הייתה מאד נעימה במישור האנושי, כל משוב בקשה או רצון לתקן או לשנות נענו תמיד בחיוך ובצורה עניינית ונעימה, עמי איש אופטימי אמין ישר מוסרי וכך גם כל הצוות שלו, הרגשנו שיש רצון אמיתי לבנות לנו בית איכותי, לצד רצון ליהנות מהעבודה, כמה נדיר בענף הבניה בו פוגשים כל כך הרבה אנשי מקצוע שמונעים מטובת חשבון הבנק שלהם ותו לא…

בקיצור אתם אנשים מקצועיים ביותר ומבחינה אנושית פנינה נדירה. תודה גדולה תמיד נזכור אתכם בהערכה עמוקה"

"מכל האנשים והחברות שעבדו כאן, חלק זה של העבודה היה משביע רצון בצורה יוצאת דופן… גם ביחס האישי והאכפתיות וגם בתוצאה הסופית."

"מהלך העבודה והתוצאה היו משביעי רצון. התנהלות העבודה העמידה בלוח הזמנים והתוצאה הסופית היו מעל ומעבר למצופה…"

" עם תום עבודות הבניה ולאחר שראיתי שהעבודה בוצעה באופן מקצועי ויפה נותר לי רק להצטער שלא הכרתי את עמי (יסודות הבנייה) זמן רב קודם…"

"יחס הקבלן והעובדים לבניית המבנה היה מקצועי והדבר גרם לי שקט נפשי ושביעות רצון מלאה. העבודה באתר בוצעה באיכות ובאופן יסודי לשביעות רצוני המלאה"

"הייתי שבע רצון מהגישה החיובית… האווירה החיובית ורמת הביצוע"

"טובים מאוד לכל אורך העבודה וגם התוצאות- טובות מאוד"

" מדובר בחברה רצינית ומקצועית מאד. החברה שמה דגש על יחס אישי והיענות מיידית לצרכי הלקוח. עמי ניחן באישיות יוצאת דופן, מלא סבלנות ורצון לרצות את הלקוח. כמו כן, החברה עמדה בלוחות הזמנים שסוכמו מראש. הייתי מאד שבעת רצון."

"תחושת בטחון במר בוארון לאורך כל הפרוייקט. אני מאחל לכל בוני הבתים בישראל קבלן אמין, ישר, מקצוען ונעים הליכות כעמי בוארון."

"העבודה הייתה ברמה גבוהה מאוד"

"רמת הביצוע וניהול הבניה היו מהגבוהות בענף…"

"העבודה הייתה משביעה רצון, כמהנדס בניין… עבודה יסודית למדי"

"ביצוע טוב, תוך הקפדה על התוכניות בנושא איכות חומרים והעבודה לרבות דיוק והצמדות לתכנון"

"חברה אמינה, דור שני בענף הבניה עם רמת איכות ומקצועיות ברמות הגבוהות בארץ"

"בפרויקט אנשים נעימים ומסבירי פנים עם דרך ארץ"

"העבודה הייתה אחראית, מאורגנת כהלכה ויסודית. אנשים מקסימים"

" הייתי יותר משבע רצון. הניצוח של עמי על העבודה היה רגוע והפועלים בזכות זה היו גם רגועים ועשו עבודה בנאמנות. עד היום אני ממליץ על עמי כקבלן מעולה."

"העבודה היתה מאוד מקצועית ובסוף כל יום עבודה חשתי מסופק כי הדברים נעשו לשביעות רצוני המלאה במהירות ובמקצועיות. נהנתי להמליץ לאנשים נוספים על החברה כי ידעתי שהם יבצעו את עבודתם על הצד הטוב ביותר. איכות העבודה היתה מספקת ביותר. ההרגשה היתה שלא חוסכים בחומרים טובים – כמו כן הקבוצה היתה מאוד מסורה לתת עבודה טובה. יסודית ומהירה."

"חברה מקצועית אמינה עם עובדים מדהימים. היה לי ביטחון מלא בקבלן ובעובדים. מאוד שבע רצון, עבודה יסודית ומקצועית מאוד"

"אני מאוד מרוצה מהתנהלות החברה ובמיוחד ממנהלה ומהאישיות שלו."

"עבודה איכותית ,תוך עמידה בזמנים. חברת יסודות הבניה הינה חברה אכותית מהשורה הראשונה בארץ, עמי בוארון בעל יחסי אנוש מעולים, אדם שניתן לסמוך עליו, צוות העובדים מקצועי אמין ומוכשר. ממליץ בכל פה"

"העבודה התבצעה באופן מאד מקצועי, באווירה מאד נעימה. עמי מבין את התוכניות לעומק, מכיר ומבין את כל שלבי העבודה בבניין, כאדריכלית יכולתי להתייעץ עם עמי בכל שאלה ודבר, בכל נושא שעלה קיבלתי תשובה יסודית ואדיבה.."

"הניסיון הרב שעמי מביא עימו ניכר מאד בשטח, במקצועיות ,באמינות ובאדיבות. עמי משרה אווירה רגועה ובטוחה, הוא יודע מה הוא עושה, נדיר בנוף הבנייה הישראלי, ממליצה בחום לעבוד עם עמי"

"שרות מצויין ומקצועי , ממליץ בחום. עבודה יסודית ומדוייקת בהתאם לתכניות הקונסטרוקציה"

"חברה טובה אמינה ומאוד איכפתית כלפי המשפחה שעומדת לגור בבית הספציפי שבונים לה, עמי בוארון הראה איכפתיות ודאגה גם כלפי נושאים שלא היו אמורים להיות תחת חסותו. היה חשוב לו שהכול יצא מושלם.   היה יסודי באופן מספק מעל ומעבר למצופה… הקבלן הוכיח שאין צורך במפקח בנייה כשלוקחים קבלן אמין שיודע את העבודה"

"אם הייתי בונה עוד בית לא היה לי ספק שאבחר שוב ביסודות הבנייה…"

"ניתן היה לראות השקעה בעיקר בפרטים הקטנים. לא היה ויתור על הסטנדרטים בבנייה…"

"השיח ביני לבין הקבלן היה מעולה ופורה. איש שיח חיובי שיודע לקבל ביקורת ולתקן אם נדרש. ולא נדרש הרבה"

"הקשר הבין אישי והיחס שחברתכם העניקה במהלך בניית הבית היתה מעבר למצופה…"

"איכות ביצוע העבודה היתה לשביעות רצוני, ההקשבה והחשיבה מעבר למצופה…"

"חברתכם הינה חברה טובה מאוד אשר רואה בעדיפות עליונה את הלקוח, המלצתי למספר חברים להיעזר בשירותכם בביצוע בניית ביתם. תודה רבה.."

"במהלך העבודה היה חשוב לחברה לוודא שהעבודה לשביעות רצוני… שבע רצון משיתוף הפעולה"

"ההחלטה הכי נכונה שעשינו בפרויקט הבניה היתה העבודה עם עמי והצוות. אנחנו מאוד מרוצים וממליצים… הצוות היה זמין ומקצועי. ענה לכל שאלה ופתר בעיות בזמן אמת…"

" איכות העבודה הייתה בהחלט יסודית – גם בפרספקטיבה של שנתיים ממועד סיום הבנייה…"

"חברה רצינית ומקצועית. נותנת תחושת בטחון ולקיחת אחריות. מאתגרת את המוניטין שיצא לבעלי המקצוע בתחום…  בהחלט שבע רצון. צוות העובדים שידר מקצועיות ונחמדות. הקבלן היה קשוב כל העת למשוב ונתן תחושה של לקיחת אחריות ומקצועיות. התקשורת הייתה פתוחה וכנה…"

תפריט ניווט